- Українська
- English
Навчально-науковий інститут
електричної інженерії та інформаційних технологій
Мови
Ви є тут
Науково-дослідний центр «Наноелектроніка та інформаційно-керуючі системи»
Положення про науково-дослідний центр «НАНОЕЛЕКТРОНІКА ТА ІНФОРМАЦІЙНО-КЕРУЮЧІ СИСТЕМИ» Завантажити...
План роботи науково-дослідного центру «НАНОЕЛЕКТРОНІКА ТА ІНФОРМАЦІЙНО-КЕРУЮЧІ СИСТЕМИ» на 2023 рік Завантажити...
Науково-дослідний центр «Наноелектроніка та інформаційно-керуючи системи» (НДЦ НІКС) був створений у квітні 2022 року як структурний підрозділ Навчально-наукового інституту електричної інженерії та інформаційних технологій на базі кафедри Автоматизації та інформаційних систем. Керівником НДЦ є д.т.н., проф. Оксанич А.П.
Мета створення НДЦ НІКС – надання наукових, консультаційних та освітніх послуг за наступними освітніми галузями вищої освіти 15 – автоматизація та приладобудування, 17 – електроніка та телекомунікації, 12 – інформаційні технології, проведення наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності за пріоритетними напрямами наукової діяльності КрНУ.
Структурними підрозділами НДЦ НІКС є експериментальні лабораторії «Наноелектроніки, сенсоріки та біоінженерії» та «Інтелектуальних систем керування та аналізу даних». Експериментальні лабораторії забезпечують реалізацію мети та напрямів діяльності НДЦ НІКС за рахунок використання сучасного (унікального) наукоємного обладнання.
Основні напрями діяльності НДЦ НІКС:
– у галузі науки:
- Ініціювання проєктів нових науково-дослідних робіт за науковим напрямом НДЦ НІКС та проведення фундаментальних і прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок,
- Проведення прикладних досліджень на підставі господарчих договорів зі створення науково-технічної продукції чи надання наукових послуг юридичним і фізичним особам.
- Створення як постійних, так і тимчасових колективів науковців, аспірантів і студентів для розв’язання конкретних задач у галузі діяльності НДЦ НІКС.
- Участь у національних і міжнародних грантах і проектах, конкурсах наукових робіт.
- Здійснення тісного зв’язку наукових досліджень з навчальною та науковою роботою кафедр ІЕЛІІТ.
– у галузі освіти:
- Упровадження результатів наукових досліджень в освітній процес КрНУ імені Михайла Остроградського та у практику сторонніх організацій освітньо-наукового профілю.
- Забезпечення поєднання освітньої та наукової компонент у підготовці здобувачів вищої освіти (бакалаврів, магістрів та аспірантів (здобувачів рівня доктора філософії)) КрНУ імені Михайла Остроградського й інших закладів освіти.
- Організація методичного та технічного забезпечення науково-дослідної роботи магістрів, аспірантів та докторантів, у тому числі – у межах реалізації підготовки фахівців за дуальною формою здобуття вищої освіти.
- Проведення перепідготовки, підвищення кваліфікації фахівців у взаємодії з Центром підвищення кваліфікації та професійної адаптації КрНУ імені Михайла Остроградського, а також практичної підготовки здобувачів вищої освіти.
– у галузі інформаційно-аналітичної діяльності:
- Інтеграція наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності шляхом співробітництва (установлення ділових контактів) із закладами вищої освіти, науковими установами НАН України, з метою розроблення та виконання пріоритетних (цільових) наукових програм, проведення наукових досліджень, експериментальних розробок тощо.
- Пропагування досягнень НДЦ НІКС шляхом ініціювання та участі у проведенні наукових форумів, конференцій, семінарів, виставок; публікацій у журналах, що входять до науково-метричних баз даних і фахових журналах;
- Участь у роботі спільно створених структур, діяльність яких пов’язана з проведенням наукових досліджень, упровадженням розробок та інноваційних продуктів у практику; створення та реєстрація об’єктів права інтелектуальної власності.
Науковим керівником експериментальні лабораторії «Наноелектроніки, сенсоріки та біоінженерії» є д.т.н., проф. Притчин С.Е.
Науковими напрямками експериментальної лабораторії є:
- Створення та застосування нанотехнологій і технологій наноматеріалів.
- Контроль параметрів структурної досконалості та удосконалення технології виробництва матеріалів мікро та наноелектроної техніки.
- Автоматизовані комплекси вимірювання фізико-технічних параметрів напівпровідникових матеріалів для наноелектроніки та фотовольтаїки.
- Дослідження впливу магнітних полів на організм людини та створення апаратів для лікування імпульсними магнітними полями.
Науковим керівником експериментальні лабораторії «Інтелектуальних систем керування та аналізу даних» є д.т.н., доц. Конох І.С.
Науковими напрямками експериментальної лабораторії є:
- Розробка методів ідентифікації та інтелектуального керування безперервними технологічними процесами перетворення сировини і енергії, комп’ютеризованих моделей технологічних комплексів.
- Розробка методів обробки та інтелектуального аналізу даних в умовах часткової невизначеності для виробничих та організаційно-технічних систем.
Copyright © 2021-2024, Навчально-науковий інститут електричної інженерії та інформаційних технологій
Developed by CEE